Nu het buiten zo guur is. De dagen kort en donker zijn. Net voor en na de kerstdagen. Dan willen we toch maar één ding? Lekker binnen zitten op de bank. Onder een dekentje. Met een warme kop thee, filmpje kijken of een goed boek lezen. Met andere woorden: cocoonen.
Inhoudsopgave
Cocoonen
De letterlijke vertaling van het Engelse woord cocooning: “Knus en gezellig samen zijn en je afsluiten voor de buitenwereld” of “Zich terugtrekken in huiselijke kring”.
Pyjama
Het liefst loop ik thuis in pyjama. Maar die pyjama’s van mij kunnen echt niet meer. Als er dán per ongeluk iemand binnenstapt of er staat iemand aan de deur… Ik schaam me kapot. Nee, eigenlijk heb ik een outfit nodig die net zo lekker zit als een pyjama, maar waar ik in gezien mag worden. En liefst eentje waarin je kunt schoonmaken, knutselen, koken, de hond uitlaten en om boodschappen als het moet. Zo iets dus.
Joggingpak
Het moet dus makkelijk zitten, én makkelijk te wassen zijn. O ja, én het moet nog leuk staan ook. Jeetje. Een joggingpak zit ook lekker, maar is dat leuk? Meestal niet. Denk er witte sokken in badslippers onder en het plaatje is compleet. (Eerlijk gezegd zijn sokken in badslippers heel erg hip, maar dan niet onder een joggingpak en met ongekamd haar. Als je begrijpt wat ik bedoel.)
Fleece en traveldress
Henriette Steffensen is een mooi merk uit Kopenhagen (Denemarken) dat alleen maar luxe kleding in lekkere stoffen maakt. Jersey, sweatstof en fleece. De fleece is niet het ouderwetse wat we kennen van camping. Nee, Henriette heeft een hoogwaardige stof ontwikkeld dat heerlijk draagt en ‘ademt’.
Penn&Ink New York is een merk dat zeer draagbare en comfortabele kleding brengt. Ze zijn bekend om hun travel dresses, de jurken die niet kreuken en in no time drogen. Je kunt ze keer op keer wassen, ze blijven als nieuw. Handig op vakantie en heerlijk om in te cocoonen.
Deze beige/grijskleurige fleecetrui van Henriette Steffensen is hier gecombineerd met een donkergrijs-met-beige streepjespolo en een donkergrijze joggingbroek van Penn&Ink.
Deze donkergrijze oversized fleecetrui van Henriette Steffensen is gecombineerd met een katoenen t-shirt met fijne zwart/witte streepjes van Penn&Ink en een zwarte joggingbroek van Yaya.
Dit is een heerlijke donkergrijze fleece jurk of tuniek van Henriette Steffensen met daaronder een zwarte joggingbroek/legging van Penn&Ink. Ook het gestreepte sjaaltje is van Penn&Ink.
De mooie gestreepte jurk in ecru met burgundy (donker bordeaux) met bijpassende legging in burgundy lederlook draagt heerlijk en is nog mooi ook. Beide van Moscow. Eroverheen een warm beige vest in wolmix van Transfer.
De neopreen sweater/tuniek in legergroen met de zwarte legging met legergroene striping zijn allebei van Penn&Ink.
Ook deze sweater is van neopreen, en ook van Penn&Ink. Hier gecombineerd met een lekker warme groene legging van Expresso.
Dit dikke katoenen t-shirt in ‘brownish green’ met flockprint draagt heerlijk. Een elastische zwarte ligging in lederlook er onder. En een fantastisch teddyvest met capuchon, ook in ‘brownish green’. Allemaal van Yaya.
Thee
Zie je jezelf al zitten in je lievelingszetel of -hoekje in de bank? Met een Netflix-kerstfilm op de tv. Je kind met z’n knuffelbeest, lekker tegen je aan. Een grote kop dampende thee in je favoriete smaak (tip: heb je de Avondmelange van Albert Heijn al eens geprobeerd?). Zo’n comfy outfit aan, zie je er nog leuk uit ook. En dan niks ‘moeten’. Helemaal niks. Gewoon genieten van het moment. Lekker thuis. Cocoonen…
1 Comment
Fleur
Ik hou er van! Als dit ‘coconnen’ een hobby zou zijn zou dat dé beste hobby (naast bloggen uiteraard) zijn. En eentje die bij mij bovenaan zou staan, haha. Heerlijk die chille outfits:).
9 december 2017 at 13:49